امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 18 September , 2019
امروز : چهارشنبه, ۲۷ شهریور , ۱۳۹۸ - 19 محرم 1441
اخبار ویژه »
شناسه خبر : 3417
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تیتر سه, اخبار تیتر یک, خوزستان تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱ | 26 بازدید | ارسال توسط :

تحقق کمتر از ۵۰ درصد اعتبارات آبفای اهواز

مدیرعامل سابق شرکت آب و فاضلاب اهواز با بیان اینکه در زمان مدیریت من حدود ۸۷ تا ۹۰ پروژه در حوزه آب و فاضلاب در شهرستان اهواز اجرایی شد، گفت: بخشی از این پروژه‌ها، طرح‌های کوتاه مدت یا میان مدتی بودند که در راستای طرح جامع آبفا اهواز اجرایی شدند. به گزارش خوزنامه، فردوس کریمی […]

تحقق کمتر از ۵۰ درصد اعتبارات آبفای اهواز

مدیرعامل سابق شرکت آب و فاضلاب اهواز با بیان اینکه در زمان مدیریت من حدود ۸۷ تا ۹۰ پروژه در حوزه آب و فاضلاب در شهرستان اهواز اجرایی شد، گفت: بخشی از این پروژه‌ها، طرح‌های کوتاه مدت یا میان مدتی بودند که در راستای طرح جامع آبفا اهواز اجرایی شدند.

به گزارش خوزنامه، فردوس کریمی در مراسم تکریم خود که امروز ۲۶ مردادماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: کار کردن در شرکت آبفا اهواز با توجه به قدمت، شرایط و نیازهایی که در آن وجود دارد و همچنین تاسیسات و امکاناتی که در اختیار این مجموع است باعث می‌شود تا مدیران در این شرکت با داستان‌ها و مسایل بسیاری روبه‌رو شوند.

وی افزود: در اسفندماه سال ۹۵ و زمانی که شهرستان اهواز با بحران مواجه بود، به عنوان مدیرعامل شرکت آبفا اهواز معرفی شدم و شروع به خدمت کردم. در این زمینه تلاش شد تا در آن زمان روند عملیاتی کردن اجزای طرح جامع آبفا اهواز اجرایی شود.

مدیرعامل سابق شرکت آب و فاضلاب اهواز با بیان اینکه بحث طرح جامع آبفا اهواز اولین بحث مورد نظر برای اجرا کردن بود، تصریح کرد: در زمینه پیشبرد اهداف بر این نظر بودم تا براساس اصول و چهارچوب طرح جامع آب و فاضلاب اهواز عمل کرده و با استفاده از خدمات مشاورین و نیروهای توانمند دانشگاهی طرح‌ها را به پیش ببریم.

کریمی ادامه داد: طرح جامع آب و فاضلاب از طرح جامع شهری شهرستان اهواز جدا است و با توجه به طرح محدودی که در این زمینه وجود داشت، نیازهای اهواز به لحاظ بحث آب و فاضلاب برآورده نمی‌شد زیرا اهواز به لحاظ خدمات شهری در چند سال اخیر توسعه پیدا کرده و از این رو طرح جامع آبفا اهواز برای شهرستان محدود بود.

وی عنوان کرد: این مسایل باعث می‌شد تا تاسیسات آب و فاضلاب در شهرستان اهواز پاسخگوی نیاز مردم نباشد و به نوعی در برخی از نقاط دوردست شاهد افت فشار آب و یا مسایلی در بحث فاضلاب بودیم.

مدیرعامل سابق شرکت آب و فاضلاب اهواز خاطرنشان کرد: پیش از شروع مدیریت من اعتباراتی از سوی دولت برای طرح‌های فاضلاب اهواز اختصاص داده شد. در این زمینه وزارت نفت ۵۶ میلیارد تومان برای فاضلاب مناطق کم برخوردار اختصاص داد و ۲۳ پروژه در قالب این ۵۶ میلیارد تومان برای شهرستان اهواز تعریف شد.

کریمی با بیان اینکه مشکل اساسی شهرستان اهواز بحث فاضلاب است، ادامه داد: این ۲۳ پروژه شامل ۱۲۸ کیلومتر شبکه فاضلاب بود و تا کنون بیش از ۹۰ کیلومتر از این میزان تعویض شده است اما فقط ۲۴ میلیارد تومان از ۵۶ میلیارد تومان محقق شده است.

وی گفت: در بخش آب دولت در سال ۹۶ حدود ۴۸٫۳ میلیارد تومان اعتبار مصوب کرد اما از این میزان فقط ۱۶٫۲ میلیارد تومان تخصیص داده شد تا بتوانیم ۱۲۵ کیلومتر شبکه آب را در شهرستان اهواز بازسازی و نوسازی و یا تعویض کنیم. برای بحث فاضلاب نیز ۶۰ میلیارد تومان از سوی دولت مصوب شد که البته فقط ۱۳ میلیارد تومان از آن محقق شد.

کریمی اظهار کرد: در زمان مدیریت من حدود ۸۷ تا ۹۰ پروژه در حوزه آب و فاضلاب در شهرستان اهواز اجرایی شد که از این تعداد ۲۱ پروژه در زمینه‌های مختلف و با استفاده از درآمدهای جاری شرکت برای رفع مشکلات مردم اجرایی شد.

وی بیان کرد: بخشی از این پروژه‌‌ها، طرح‌های کوتاه مدت یا میان مدتی بودند که در راستای طرح جامع آبفا اهواز اجرایی شدند.

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.