صفحه اصلي » سرویس فرهنگی
  • در ایام انتخابات ریاست‌جمهوری 96 شایعه‌سازی در مورد اجرای سند 2030 موجب برخی نگرانی‌ها در میان مردم روستاها و شهرستان‌ها نسبت به رئیس‌جمهور و دولت شد. کار تا جایی پیش رفت که روحانی در سخنرانی پس از پیروزی خود اعلام کرد، هیچ‌گاه از مسببان این جریان‌سازی‌ها نخواهد گذشت.
  • *سیما مطلبى بازیگر سینما و تلویزیون به دلیل درد و تورم شدید ناحیه گردن و تومور لوزه تحت عمل جراحى قرار گرفت.
  • *دکتر احمدی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری با حضور در شوشتر از خانه تاریخی مستوفی بازدید کرد
  • مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان:
    *مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: بار دیگر فعالیت عمرانی در موزه بزرگ منطقه ای خوزستان از سرگرفته شده است.
  • *موفقیت از آنچه تصورش را می‌کنید به شما نزدیک‌تر است. برای دست‌یابی به موفقیت باید مانند یک فردِ موفق عمل کنید. همان‌طور که پیش از این هم به گوش‌تان خورده‌است، کافی است نگرش‌تان را اصلاح کنید تا اعمال‌تان اصلاح شود. در این زمینه لازم است با افکاری که مقدمات موفقیت شما را فراهم می‌کند آشنا شوید. در این مقاله به مقوله تکرار جملات مثبت که برای رسیدن به موفقیت باید در زندگی روزمره خود اعمال کنید می‌پردازیم؛ به این امید که هر روز به موفقیت نزدیک‌تر شوید.

ادعای یک دلواپس تکذیب شد/2030 همچنان ابزار هجمه!

در ایام انتخابات ریاست‌جمهوری 96 شایعه‌سازی در مورد اجرای سند 2030 موجب برخی نگرانی‌ها در میان مردم روستاها و شهرستان‌ها نسبت به رئیس‌جمهور و دولت شد. کار تا جایی پیش رفت که روحانی در سخنرانی پس از پیروزی خود اعلام کرد، هیچ‌گاه از مسببان این جریان‌سازی‌ها نخواهد گذشت.

بازیگر معروف زن روی تخت بیمارستان +عکس

*سیما مطلبى بازیگر سینما و تلویزیون به دلیل درد و تورم شدید ناحیه گردن و تومور لوزه تحت عمل جراحى قرار گرفت.

معاون رئیس جمهوری از خانه تاریخی مستوفی شوشتر بازدید کرد

*دکتر احمدی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری با حضور در شوشتر از خانه تاریخی مستوفی بازدید کرد

مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان:
فعالیت عمرانی در موزه منطقه‌ای خوزستان از سرگرفته شد

*مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: بار دیگر فعالیت عمرانی در موزه بزرگ منطقه ای خوزستان از سرگرفته شده است.

جملاتی که افراد موفق هر روز به خود می گویند

*موفقیت از آنچه تصورش را می‌کنید به شما نزدیک‌تر است. برای دست‌یابی به موفقیت باید مانند یک فردِ موفق عمل کنید. همان‌طور که پیش از این هم به گوش‌تان خورده‌است، کافی است نگرش‌تان را اصلاح کنید تا اعمال‌تان اصلاح شود. در این زمینه لازم است با افکاری که مقدمات موفقیت شما را فراهم می‌کند آشنا شوید. در این مقاله به مقوله تکرار جملات مثبت که برای رسیدن به موفقیت باید در زندگی روزمره خود اعمال کنید می‌پردازیم؛ به این امید که هر روز به موفقیت نزدیک‌تر شوید.

کنسرت ها نه اشکال شرعی دارد و نه قانونی / وقتی بلیت کنسرت با قیمت هایی گزاف به فروش می رسد، یعنی خواست مردم است

*وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه کنسرت های موسیقی نه اشکال شرعی دارد و نه اشکال قانونی، گفت: از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید، به دنبال تقویت وفاق ملی بویژه در حوزه های فرهنگی بوده ایم.

مهران مدیریک در مورد مرگ کیارستمی حرف زدم، تلویزیون پخشش نکرد

مهران مدیری عصر پنج‌شنبه، چهارم شهریور ماه در نشستی با اهالی رسانه از مقدمات ساخت اولین فیلم سینمایی خود با نام «ساعت ۵ عصر» سخن گفت که البته این نشست با حاشیه‌های جالب توجهی هم همراه بود.

علم الهدی مانع اصلی برگزاری کنسرت در مشهد است / به هیچ وجه قصد عقب نشینی ندارم

*وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: عامل اصلی لغو کنسرت‌ها در مشهد مقدس امام جمعه این شهر است که اجازه نمی‌دهد حتی کنسرت‌های سنتی و محلی نیز برگزار شود.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خوزستان:
درگیری شب گذشته در محوطه شوش ارتباطی با میراث فرهنگی نداشته است

*فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خوزستان گفت: درگیری که شب گذشته در محوطه تاریخی شوش اتفاق افتاده است هیچ گونه ارتباطی با نیروهای یگان حفاظت و محوطه تاریخی شوش ندارد.

معاون اداره کل میراث فرهنگی خوزستان:
خانه صنایع‌دستی خوزستان تعطیل نیست/ تغییر مدیریت انجام‌شده است

*معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان گفت: خانه صنایع‌دستی خوزستان تعطیل نشده است و فعال است.

به مناسبت هفته میراث فرهنگی؛
نواهای ماندگار دفاع مقدس در اهواز تجلیل شدند

*به مناسبت هفته میراث فرهنگی، در اهواز از سه صدای ماندگار در دوران دفاع مقدس در برنامه ای تحت عنوان «آواهای ماندگار حماسه دفاع مقدس» تجلیل شد.

گزارش نیویورک تایمز از حضور چشمگیر فیلم های ایرانی در جشنواره کن / اینجا همه منتظر تماشای فیلم جدید اصغر فرهادی هستند

*خاورمیانه در جشنواره کن امسال حضور چشمگیری داشته است. آخرین فیلم کارگردان صاحب جایزه اسکار، اصغر فرهادی که "فروشنده" نام دارد برای کسب جایزه نخل طلا رقابت می کند.

نمایشگاه خوزستان زیبا در تقویت هویت خوزستان تاثیر بسزایی دارد

*نماینده مردم اهواز در بازدید مفصلی که از نمایشگاه خوزستان زیبا داشت گفت: برپایی نمایشگاه هایی مانند خوزستان زیبا در تقویت روحیه و هویت تاریخی اسلامی خوزستان تاثیر بسزایی دارد.

«دندون طلا» طلایی می فروشید

*مینی سریال جدید میرباقری با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد؛ استقبالی که به نظر می‌رسد می‌تواند شبکه نمایش خانگی را از شکست‌های گذشته‌اش نجات دهد. قرار است قسمت دوم این سریال امروز پخش شود.

به منظور مشارکت مردم در حفاظت از آثار تاریخی
سامانه میراث بان در خوزستان راه اندازی شد

*مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان گفت: به منظور ارتقای سطح مشارکت مردمی در حفاظت از آثار تاریخی خوزستان سامانه میراث بان در میراث فرهنگی خوزستان راه اندازی شده است.

معاون میراث فرهنگی خوزستان خبر داد
بازدید از اهم پروژه های مرمتی میراث فرهنگی خوزستان

*معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از بازگشایی در اهم کارگاه های مرمتی میراث فرهنگی خوزستان به روی مردم خبر داد.

وقتی یک فیلم سیاسی می شود
احتمال «تعقيب قضايي» مهران مديري

*در پي پخش سريال تلويزيوني «در حاشيه» كه چند ماه قبل و به دنبال اعتراض جامعه پزشكي كشوربراي مدتي پخش آن متوقف شده بود، رييس كل سازمان نظام پزشكي با ارسال نامه‌اي خطاب به رييس رسانه ملي، نسبت به پخش اين سريال اعتراض كرد و سريال تلويزيوني در حاشيه را مصداق به «سخره گرفتن جامعه پزشكي» دانست، سريالي كه پيش از اين با نام « اتاق عمل» قرار بود پخش شود و كارگردان آن مهران مديري است.

رئیس اداره میراث فرهنگی اندیکا:
مطالعات باستان شناختی و تعیین عرصه برای اولین بار در اندیکا

*رئیس اداره میراث فرهنگی اندیکا گفت:برای اولین بار در شهرستان اندیکا مطالعات باستان شناختی و تعیین عرصه حریم آثار باستانی صورت خواهد گرفت.

یک سریال و این همه حاشیه
حاشیه‌های «در حاشیه» ادامه دارد

*درحالی که قبل از نوروز و پیش از آغاز پخش سریال جدید مهران مدیری از سیمای جمهوری اسلامی ایران نامه‌نگاری‌ها درمورد آن آغاز شده بود، با آغاز پخش سریال «در حاشیه» این نامه‌نگاری‌ها ادامه یافت و اعتراض به سریالی که برخی مسئولان سلامت کشور مدعی هستند به سخره گرفتن پزشکان است شدت یافت.