17 اسفند 96 - 23:43
کد خبر: 41597


بوشهری‌ها خواستار خاکسپاری شهنواز در دلوار شدند

پایگاه خبری و تحلیلی خوزنامه :

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جمعی از هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر استان بوشهر با انتشار بیانیه‌ای خطاب به خانواده همایون شهنواز، خواستار تدفین این هنرمند و کارگردان سریال «دلیران تنگستان» در شهر دلوار و در کنار منزل رییسعلی دلواری شدند.

در این بیانیه آمده است: «با نهایت تاسف و تاثر، خبر درگذشت هنرمند ارجمند، همایون شهنواز، موجی از غم و اندوه را در بین اهالی فرهنگ و هنر استان بوشهر به وجود آورد. نقش بی‌بدیل شادروان همایون شهنواز در معرفی مبارزات ضد استعماری مردم جنوب ایران، فراموش‌شدنی نیست. شهنواز آغازگر احیا نام و یاد مردان و زنانی شد که در راه ایران فدا شده بودند و تاریخ به سهولت از نام‌شان می‌گذشت. نام و آوازه امروزی سران نهضت‌های ضد استعماری جنوب ایران علیه استعمار انگلیس، مدیون شهنواز و سریال ماندگار «دلیران تنگستان» است. 

علاقه شادروان همایون شهنواز به تاریخ و فرهنگ جنوب و استان بوشهر، باعث ارتباط نزدیک و درازمدت وی با مردم این استان شد و از طرفی علاقه‌مندی و قدردانی مردم بوشهر به ایشان نیز به حدی بود که در چند مراسم ویژه به عنوان شهروند افتخاری بوشهر و تنگستان از ایشان تقدیر و تجلیل شد و همواره همایون شهنواز را به عنوان هم‌استانی خود به حساب می‌آوردند. 

اکنون و با عرض تسلیت مجدد به مناسبت فقدان این هنرمند گران‌ارج، از خانواده وی درخواست داریم تا با دفن پیکر آن شادروان در جوار منزل و موزه تاریخی رییسعلی دلواری در شهر دلوار که یادگار رشادت‌های تاریخی مجاهدان این مرز و بوم در مقابل اشغالگران خارجی است موافقت کرده و بدین‌وسیله موجب امتنان و قدردانی مردم بوشهر را فراهم آورند.»

5757 خبر آنلاین

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*