صفحه اصلي » سرویس خوزستان

میراث فرهنگی خوزستان از موقعیت ویژه‌ای در کشور و جهان برخوردار است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان با اشاره به تاریخچه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و اهمیت آن اظهار کرد: میراث فرهنگی خوزستان در کشور و جهان از جایگاه ممتاز و موقعیت ویژه‌ای برخوردار است، این در حالی است که این میراث کمتر مورد توجه اذهان عمومی قرار می‌گیرد.

خاک از امروز به خوزستان می‌آید/ شرجی 82 درصدی در هندیجان

مدیرکل هواشناسی خوزستان از وقوع گرد و خاک در مناطق غربی و جنوب غربی و مرکزی استان از بعد از ظهر امروز خبر داد.

میراث خوزستان تنها به سرای افضل عکس یادگاری می گیرد

*اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان تنها می تواند با سرای افضل و سایر آثار تاریخی شوشتر عکس یادگاری بگیرد و اقدام در این زمینه همیشه به آینده موکول می شود.

مدیر کل ورزش و جوانان خوزستان خبر داد
معرفی هیات مدیریت استقلال خوزستان؛ از هیات مدیره استعفا دادم

* مدیر کل ورزش و جوانان خوزستان ضمن استعفا از کادر هیات مدیره استقلال خوزستان گفت: تا دو روز آینده اعضای هیات مدیره و اسپانسر باشگاه استقلال خوزستان معرفی خواهد شد.

اختصاص ۴.۵ میلیارد تومان به احزاب در برنامه ششم

رئیس خانه احزاب کشور گفت: در برنامه ششم توسعه، مبلغ چهار و نیم میلیارد تومان به احزاب اختصاص داده شده است.

بیش از 18 هزار غرق شدگی در 15 سال در کشور/خوزستان رتبه دوم

*سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: در 15 سال گذشته بیش از 18 هزار تن به دلیل غرق شدگی کشته شدند که در این بین درسال 94 با 879تن فوتی شاهد کمترین فوتی ها به دلیل غرق شدگی بودیم.

بهره‌برداری از 900 طرح نیمه‌تمام در خوزستان تا پایان سال

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان گفت: پیش بینی می‌کنیم تا پایان سال 900 پروژه نیمه تمام در استان تکمیل و به بهره‌برداری برسد. امید حاجتی اظهار کرد: در جلسه هماهنگی کمیته برنامه‌ریزی به فرمانداران اعلام شد تا در زمینه طرح‌های نیمه تمام بر اساس ضوابط و دستورالعمل‌های اجرایی و یک وحدت رویه عمل کنند.

پیش‌بینی وقوع دمای 56 درجه در اهواز در دوره 58 ساله

کارشناس ارشد و مدیر مطالعات منابع آب سازمان آب و برق خوزستان نرخ افزایش دمای 100 ساله در اهواز را 3/81 درجه سانتی‌گراد عنوان کرد و گفت: اگر روند افزایش دما در 58 سال آینده مانند 58 سال گذشته تکرار شود، انتظار می‌رود در تیرماه سال 1454 شاهد وقوع دمای 56 درجه در اهواز باشیم.

آمارها ابهام دارد/ دلیل اصلی گرانی گوشت عرضه کم است

*عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه کاهش تولید گوشت قرمز در دوهه اخیر ثبات بازار گوشت را برهم زد،گفت: یکی از دلایل اساسی کاهش تولید گوشت قرمز را می توان در کاهش شدید میزان تولید علوفه در اراضی کشاورزی جستجو کرد.

چرا رمضان ماه قرآن است؟

* امام جمعه گتوند با بیان اینکه ماه رمضان ماه درک و فهم و همنشینی با قرآن است، گفت: بهترین راهکار برای شکوفایی انسان، استفاده از قرآن در راه رشد معنوی و اخلاقی است.

اولویت‌ها و برنامه‌های مخابرات در دولت دوازدهم

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: در دولت دوازدهم در حوزه تلفن همراه به دنبال توسعه شبکه‌های نسل 4 و نسل 4 پیشرفته هستیم؛ همچنین ارائه خدمات ارزش افزوده در حوزه ویدئو، محتوا و بحث هوشمندسازی ساختمان‌ها و مراکز را به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد.

هدفگذاری برای سنجش 26 هزار نوآموز پیش‌دبستانی در سال جدید

با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته درصدد هستیم که در سال تحصیلی آینده 26 هزار نوآموز پیش دبستانی را سنجش کنیم.

تغییر مکان برگزاری سخنرانی روحانی در اهواز

بر اساس اعلام ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی در استان خوزستان، با توجه به اعلام امادگی اقشار، اصناف، دانشگاهیان، شهرستان‌های استان و بخش‌های تابعه برای حضور در سخنرانی این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری، جهت رفاه حال حاضران و خدمت‌رسانی بهتر، این مراسم در ورزشگاه تختی اهواز برگزار می‌شود.

بیماری سالانه پنج هزار نفر در اثر پدیده ریزگردها در خوزستان

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان، بیماری سالانه پنج هزار، خسارت بیش از سه هزار میلیارد تومانی سالیانه در استان‌های درگیر و ۹۰۰ میلیارد تومانی در خوزستان، تعطیلی واحدهای صنعتی، افزایش روند مهاجرت نیروهای متخصص و خسارات به تأسیسات زیربنایی را ازجمله تبعات پدیده ریزگردها عنوان کرد.

راه‌اندازی 95 درصد ستادهای روحانی در خوزستان

رییس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در خوزستان با اشاره به راه‌اندازی 95 درصدهای ستادهای این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در استان، گفت: احساس می‌کنیم آقای روحانی بالای 70 درصد از آرای خوزستان را به خود اختصاص می‌دهد.

سفر قالیباف به خوزستان

*رئیس ستاد انتخاباتی محمد باقر قالیباف در خوزستان از سفر محمدباقر قالیباف، نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری طی هفته آینده استان خبر داد.

سفرسعید جلیلی به خوزستان

*همایش مردمی حمایت از نامزد اصلح بعد از ظهر امروز چهارشنبه در حوزه هنری با حضور سعید جلیلی برگزار شد.

مدیر کل ورزش و جوانان خوزستان خبر داد
استفاده از مالیات بر ارزش افزوده در بخش ورزش

مدیر کل ورزش و جوانان خوزستان گفت: 0.27 درصد ارزش افزوده کشور به حوزه ورزش و جوانان تعلق گرفته که 80 درصد آن جنبه عمرانی و در بخش ورزش و 20 درصد آن نیز متعلق به حوزه جوانان است که این اعتبارات در بخش استانی در سال جاری به اداره‌کل ورزش و جوانان اختصاص خواهد یافت.

گزارشی مبنی بر ورود میوه قاچاق به خوزستان دریافت نکرده‌ایم

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: برخی از کالاها مانند موز، آنانانس و برخی دیگر از میوه‌های خارجی، وارداتشان از طریق مرزنشینان آزاد است اما سایر میوه‌ها اگر به صورت قاچاق وارد شوند با آن برخورد می‌شود.

پیش‌بینی کاهش دید افقی در اهواز در ساعات پایانی شب

*مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در حال حاضر میزان دید افقی در اهواز پایدار است و ممکن است که در ساعات پایانی شب میزان دید مقداری کاهش یابد.