6 خرداد 96 - 20:06
کد خبر: 13516


هدفگذاری برای سنجش 26 هزار نوآموز پیش‌دبستانی در سال جدید

با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته درصدد هستیم که در سال تحصیلی آینده 26 هزار نوآموز پیش دبستانی را سنجش کنیم.

پایگاه خبری و تحلیلی خوزنامه :مدیر آموزش و پرورش استثنایی خوزستان از سنجش سلامت بیش از 15 هزار نوآموز پیش‌دبستانی در سال تحصیلی گذشته خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی ممبینی در شورای آموزش و پرورش استان که امروز (شنبه، 6 خردادماه) در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته درصدد هستیم که در سال تحصیلی آینده 26 هزار نوآموز پیش دبستانی را سنجش کنیم.

 

ممبینی افزود: سنجش سلامت دانش‌آموزان مهم‌ترین مرحله از ورود دانش‌آموزان به چرخه تعلیم و تربیت است که با آغاز این روند از دوره پیش‌دبستانی بسیاری از آسیب‌های احتمالی قابل پیشگیری است.

 

وی با بیان اینکه 15 هزار و 624 نوآموز در سال تحصیلی گذشته سنجش شدند، اظهار داشت: از این تعداد نوآموز، 12 هزار و 617 نوآموز بدون مشکل خاصی ثبت‌نام شدند و یک‌هزار و 807 نوآموز به مرحله تخصصی ارجاع شدند.

 

ممبینی با اشاره به نوع مشکل سلامت نوآموزان ارجاع‌شده به مرحله تخصصی، توضیح داد: از تعداد یک هزار و 807 نوآموز ارجاع‌شده، 698 نفر با مشکل بینایی، 258 نوآموز با مشکل شنوایی، 7 نوآموز با مشکل جسمی حرکتی و 254 نوآموز با بیش از 2 مشکل به مرحله تخصصی ارجاع شدند.

 

وی افزود: تعداد 590 نوآموز نیز برای بررسی دقیق‌تر تحت بررسی و ارزیابی قرار گرفتند.


انتهای پیام

  •  
  •  
  •  

ایسنا

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*