10 خرداد 96 - 12:17
کد خبر: 13916


چرا رمضان ماه قرآن است؟

* امام جمعه گتوند با بیان اینکه ماه رمضان ماه درک و فهم و همنشینی با قرآن است، گفت: بهترین راهکار برای شکوفایی انسان، استفاده از قرآن در راه رشد معنوی و اخلاقی است.

پایگاه خبری و تحلیلی خوزنامه : امام جمعه گتوند با بیان اینکه ماه رمضان ماه درک و فهم و همنشینی با قرآن است، گفت: بهترین راهکار برای شکوفایی انسان، استفاده از قرآن در راه رشد معنوی و اخلاقی است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی شاه آبادی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان ماه رحمت، لطف و برکت خداوند به  بندگانش است؛ این ماه مبارک فضایی برای تنفس سالم وز زمینه ای برای بهره‌مندی هرچه بیشتر بشریت از تقرب به خداوند می باشد. 

 

وی افزود: بهترین ابزار برای رسیدن به این هدف، قرآن کریم است و در همین زمینه، پیامبر اکرم(ص) در آخرین خطبه ماه شعبان می فرمایند که قرائت یک آیه از قرآن در ماه شریف رمضان، ثواب ختم قرآن را دارد.

 

شاه آبادی ادامه داد: قرآن در ماه مبارک رمضان نزول یافته و در سوره قدر نیز به نزول قرآن در این ماه اشاره شده است؛ نزول قرآن در این ماه نشان دهنده ظرفیت رمضان است و این ماه فرصتی برای درک بیشتر قرآن  خواهد بود.

 

امام جمعه گتوند گفت: ماه رمضان ماه درک و فهم و همنشینی با قرآن است و پاکی و طهارت نیز لازمه درک قرآن است. 

 

وی با اشاره به این‌که قرآن وسیله ادب کردن انسان برای رسیدن به خدا است، تصریح کرد: بهترین راهکار برای شکوفایی انسان، استفاده از قرآن در راه رشد معنوی و اخلاقی است .

 

شاه آبادی بیان کرد: رمضان بهار قرآن و فرصت شکوفایی ا انسان در پرتو قرآن با معنویت و به برکت رمضان است.


انتهای پیام

  •  
  •  
  •  

ایسنا

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*