13 شهريور 96 - 20:26
کد خبر: 24041


پوشش عایقی 93 پست برق خوزستان تا پایان سال آینده

پایگاه خبری و تحلیلی خوزنامه :
مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای خوزستان گفت: با توجه به مشکلات پیش‌آمده در بهمن‌ماه سال گذشته برای صنعت برق استان، تعداد 93 پست برق تا پایان سال 97 پوشش عایقی می‌شوند.

به گزارش ایسنا، محمود دشت بزرگ در مورد اهمیت پوشش عایقی اظهار کرد: پس از وقوع پدیده گرد و خاک گسترده و همزمانی آن با رطوبت و بارش اندک باران در بهمن‌ماه سال گذشته، سطح عایقی مقره‌های چینی دچار ضعف عایقی، جریان خزشی، شکست عایقی و خاموشی در سطح شبکه شد.

وی افزود: پس از بحران یادشده با تشکیل جلسات فنی متعدد با کارشناسان و متخصصان وزارت نیرو در سطح ملی و استانی، مقرر شد نسبت به انجام عملیات پوشش عایقی ایستگاه‌های برق برای جلوگیری از ایجاد جریان خزشی و شکست عایقی اقدام فوری صورت گیرد.

دشت بزرگ در خصوص برنامه انجام پوشش عایقی گفت: در این راستا، مقرر شده 40 دستگاه پست برق تا قبل از شروع تابستان سال 97 در سه مرحله پوشش عایقی شوند که در مرحله اول 11 دستگاه، مرحله دوم 15 دستگاه و در مرحله سوم 14 دستگاه پست برق انتقال و فوق توزیع پوشش عایقی می‌شوند.

وی با اعلام این‌که این عایق‌بندی در سطوح ولتاژی مختلف (33/132/230/400) انجام می‌شود، تصریح کرد: تعداد 53 دستگاه پست برق باقیمانده نیز در سال 97 پوشش عایقی می‌شوند که در مجموع با هدفگذاری صورت‌گرفته تا پایان سال آینده، 93 دستگاه پست برق با هزینه تقریبی 414 میلیارد ریال، پوشش عایقی می‌شوند.

انتهای پیام

ایسنا

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*