4 آبان 96 - 19:43
کد خبر: 29175

استاندار خوزستان:
سرعت ارسال پاسپورت ها به کنسول عراق افزایش می یابد/ خدمات دهی کامل به زوار در مرزهای استان

*خدمات رسانی به مردم در مسیر تردد زائران به سمت کشور عراق در جریان است. پارکینگ ها، راه ها، محل مواکب، پایانه های مرزی همه مهیا هستند و مشکل خاصی وجود ندارد.

به گزارش خوزنامه، غلامرضا شریعتی امروز در حاشیه جلسه ستاد اربعین حسینی در جمع خبرنگاران عنوان کرد: بررسی آخرین هماهنگی های لازم در مرزهای شلمچه و چذابه حاکی از آمادگی مناسب دستگاه های مختلف را دارد و هر دو مرز آماده استقبال از زائران حسینی هستند.

 

وی با بیان اینکه خدمات رسانی به مردم در مسیر تردد زائران به سمت کشور عراق در جریان است؛ اظهار کرد: پارکینگ ها، راه ها، محل مواکب، پایانه های مرزی همه مهیا هستند و مشکل خاصی وجود ندارد.

 

شریعتی در ادامه افزود: تنها مشکل ما در رابطه با پست است. ارسال پاسپورت‌ها به سمت کنسولگری مقداری با کندی روبه‌رو شده که پیگیر برطرف کردن آن هستیم.

 

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه نهادهای امداد رسان مثل هلال احمر و اورژانس آمادگی لازم را برای خدمات رسانی به زائران حسینی دارند، افززود: دستگاه های اجرایی دیگر نیز همکاری های مورد نیاز را خواهند داشت.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر چه روند صادرات به عراق کند شده ولی همچنان در مرزشلمچه و چذابه صادرات در جریان است. البته تلاش ما بر این است که در هر دو مرز این روند ادامه داشته باشد و یا اینکه حداقل در شلمچه هیچ توقفی صورت نگیرد.

 

شریعتی با اشاره  به شعار سال یادآوری کرد: اگر طرف عراقی همکاری کند به هیچ وجه بستن مرزها و توقف صادرات به کشور عراق را نخواهیم داشت. رایزنی‌هایی معاونت امنیتی انتظامی با مسئولین در مرز شلمچه داشته‌اند. آنها قول دادند صادرات همچنان ادامه داشته باشد.

 

استاندار خوزستان در پایان افزود: برای تردد مسافران نیز از مرز دریایی آمادگی‌های لازم را داریم.

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*