20 آذر 96 - 23:02
کد خبر: 33855

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان:
هر روز روش پیگیری برای انتقال آب را تغییر می دهند؛ به دنبال تغییر مدیریت ارشد استان هستند

*رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: هر روز روش پیگیری برای انتقال آب استان خوزستان را تغییر می دهند، این روش برای قول ها و وعده های داده شده به نمایندگان خوزستان بسیار زشت است.

عباس پاپی زاده در گفت و گویی اختصاصی با خبرنگار خوزنامه اظهار کرد: هر روز روش ها تغییر می کند، یک روز بحث انتقال آب را از وزارت نیرو دنبال می کنند، نمایندگان برای متقاعد کردن وزارت نیرو جلساتی ترتیب می دهند و این وزارت خانه متقاعد می شود که انتقال آب انجام نشود، بعد از آن شورای عالی آب را متولی این مهم می کنند.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: شورایعالی آب با انتقادهای بسیار تند نمایندگان خوزستان از این مهم منصرف شد، حال در نقشه ای جدید سازمان حفاظت محیط زیست را متولی تصمیم گیری در این زمینه کرده اند و نمایندگان خوزستان این تغییر شیوه ها برنمی تابند.

وی تاکید کرد: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور دلیل حضورش در خوزستان را در سفر دو روزه رفع مشکلات زیست محیطی استان عنوان می کند ولی در نامه محرمانه اعلام می کند که خوزستان کمبود آب ندارد و آب مازاد برای انتقال دارد و انتقال آب بلامانع است.

وی با انتقاد از نگاه بخشی نگر در این زمینه عنوان کرد: متولی حفاظت از محیط زیست خوزستان خود مجوز مرگ این استان را صادر کرده است، این این شوخی مضحک است، ولی واقعیت دارد، در حالی که این تصمیم برخلاف اصول کارشناسی و مواضع عیان این سازمان است.

پاپی زاده با اشاره به اینکه اقدامات آتی مجمع نمایندگان خوزستان در این زمینه چیست، تاکید کرد: ما واقعا راهی جز اقدامات قهری نداریم، باید به صورت عیان بیان کنیم که با این اقدامات مخالفیم و مردم باید بدانند که از هر حربه ای در این زمینه استفاده کرده ایم، یک بار تذکر، یک بار نطق، یکبار مخالفت با وزیر و حال ترک جلسه شورای اداری استان و.... باید همه بدانند که انتقال آب در خوزستان خط قرمز همه نمایندگان خوزستان است.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان افزود: امروز اعلام می کنیم، در تهران یک حرف و عمل می کنند و در استان خوزستان شعار دیگیری می دهند، این رویه را برنمی تابیم.

 

*پشت پرده تغییر مدیریت ارشد استان را افشا می کنیم

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: بحث انتقال آب و لابی های پرقدرت در این زمینه به دنبال آن هستند که مدیریت ارشد استان خوزستان را تغییر دهند و نیرویی همراه و خنثی در این زمینه در این سمت بگمارند، در این زمینه سکوت نخواهیم کرد و افشا خواهیم ساخت.

عباس پاپی زاده تاکید کرد: لابی های پشت پرده انتقال آب در کشور به دنبال آن هستند تا با تغییر مدیریت ارشد استان خوزستان نیرویی دست نشانده و خنثی را به سمت استانداری خوزستان بگمارند تا مانعی برای انتقال آب در خوزستان باقی نماند ولی نمایندگان خوزستان، نمایندگان مجلس خبرگان رهبری، ائمه جمعه و... همه یکصدا در این زمینه مخالفت می کنند.

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*