صفحه اصلي » سرویس اجتماعی

چمران: من هم اگر خبرنگار بودم نامه املاک نجومی را منتشر می کردم

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: ما با خبرنگار و ديگران کاري نداشتيم. اگر من هم خبرنگار بودم و اين فهرست به دستم مي‌رسيد، آن را روي سايت مي‌گذاشتم. خاصيت خبرنگار اين است. نمي‌توانيد بگوييد خبر داغ يا خبر مهم را نگذارد. چرا نگذارد؟ روي سايت مي‌گذارد، ولي آن کسي که اين را مي‌دهد، او نبايد اين کار را مي‌کرد وگرنه خبرنگار، محرمانه و غيرمحرمانه نمي‌فهمد.

ترور بیولوژیکی مریم میرزاخانی صحت دارد؟

مدیرکل بهداشت و درمان سازمان پدافند‌ غیرعامل‌ در خصوص احتمال ترور بیولوژیکی مریم میرزاخانی دانشمند ایرانی توضیحاتی داد.

حمایت‌ کیهان از بهنوش‌ بختیاری، الهام‌ چرخنده، شهاب‌ حسینی، حیایی، مدیری/ دفاع از تتلو بدون‌ ذکر نام

برخوردهای خصم‌آلود با هنرمندان آن هم از سوی جریان‌هایی که داعیه دار آزادی بیان هستند تازگی ندارد و سال هاست که در فضای فرهنگی و رسانه‌ای ما اتفاق می‌افتد. شبکه‌های ماهواره‌ای ضدایرانی و شبکه‌های اجتماعی نیز به کمک گروه‌های فشار آمده‌اند و به رفتارهای آنها ضریب می‌دهند.

گروه‌هایی به دنبال افزایش املاک خود با نام احیای کارخانجات خوزستان هستند

*نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی گفت: گروه‌هایی با مقاصد خاص به کارخانجات خوزستان چنگ انداخته و به بهانه احیا، آنها را با قیمت‌های ارزانتر خریداری تا املاک خود را افزایش دهند.

معاون امنیتی استانداری تهران: اتفاق اتوبان مدرس امنیتی نیست

معاون امنیتی استانداری تهران گفت: اتفاق اتوبان مدرس به هیچ وجه امنیتی نیست و نباید رسانه‌ها این اتفاق را به اقدامات تروریستی دیروز در تهران ارتباط دهند.

گزارشی از تفکیک عجولانه وزارت راه و شهرسازی

*در حالی طی چهار سال اخیر موضوع تفکیک وزارت راه و شهرسازی مسکوت مانده بود که به یکباره دولت از ارائه لایحه تفکیک این وزارتخانه خبر داده است. به نظر می‌رسد این اقدام عجولانه بوده و با اهداف خاصی در حال انجام است.

آخرین وضعیت شکایت‎های انتخاباتی ازجهانگیری و روحانی

*معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: درمورد اظهارات برخی روسای ستاد آقای روحانی باید منتظر پاسخ قانونی باشیم. امیدواریم قضات ما براساس عدل و انصاف رفتار کنند.

تنش عربستان و قطر به کجا می رسد

درگیری و کشمکش میان عربستان سعودی و قطر این روزها بسیار بالا گرفته و از حد توهین گذشته و به حد تهدید رسیده است، تغییر در سطح دیپلماتیک در کشورها بسیار محتمل است.

3 وزارتخانه تفکیک می شوند/ تولد دوباره وزارتخانه های جدید

*معاون امور مجلس رئیس جمهوری گفت: طی هفته جاری لایحه تفکیک سه وزارتخانه به مجلس شورای اسلامی ارائه می شود.

آیت‌ الله مصباح: حکومت موظف است از رفتن مردم به راه ناصواب جلوگیری کند

*رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه نیازهای معنوی بر اساس مبانی اسلامی از اوجب واجبات است گفت: حکومت نه‌ تنها وظیفه هدایت مردم به راه راست را دارد بلکه موظف است از رفتن مردم به راه ناصواب جلوگیری کند.

کنکاشی حقوقی بر اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی و وظایف و اختیارات ارکان آن

این روزها کنکاش درباره اسانامه دانشگاه آزاد اسلامی و اختیارات افراد مختلف در هیئت امنا و هیئت موسس این دانشگاه بسیار بالاگرفته است، اظهار نظرهای ضد و نقیضی در این زمینه مطرح است.

شهرداری تهران هفته ای 20 میلیارد بهره وام می پردازد

رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با اعلام این که شهرداری تهران سالانه بیش از یک هزار میلیارد تومان بهره وام های معوقه ای که عموماً برای تبدیل تهران به شهر خودرو محور مصرف شده را می پردازد، گفت: به عبارتی، شهرداری تهران هفته ای 20 میلیارد تومان بهره وام پرداخت می کند.

تایید مشکوک بودن یک مورد ابتلا به تب کنگو در شاهین شهر

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شاهین شهر و میمه خبر مشکوک بودن ابتلای یک نفر به بیماری تب کنگو در روستای لای بید را تایید کرد و گفت: هیچ گونه ترس و وحشتی نباید نسبت به این بیماری در بین مردم وجود داشته باشد، زیرا به شدت این بیماری تحت کنترل است.

روحانی می خواهد مشكل حصر حل شود

*سخنگوی دولت یازدهم با در واکنش به این انتقاد که طرح و پیگیری موضوع «رفع حصر» از منظر حقوق عادی شهروندی، تقلیل دادن این معضل سیاسی است، گفت ...

سنندج آلوده‌ترین و شهرکرد پاک‌ترین کیفیت هوای کشور را داشتند

دستگاههای سنجش کیفیت هوای مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور نشان داد که طی ساعتهای گذشته سنندج آلوده‌ترین کیفیت هوا را در میان تمامی استانهای کشور داشته و مردم این منطقه شرایط ناسالم برای گروههای حساس را تجربه کرده‌اند.

دستگیری 2 مظنون مرتبط با گروهک‌های تروریستی در ورامین

دادستان ورامین از دستگیری دو نفر مظنون به ارتباط با گروهک های تروریستی تکفیری در یکی از روستاهای این شهرستان خبر داد.

ناطق نوری: روحانی قائم مقام فرماندهی جنگ بود؛ او اصلح است

*متأسفانه بد اخلاقی ها و بی انضباطی هایی را در مناظرات شاهد بودیم که ریشه در بدعت ها و میراث های زشت بجای مانده از دوره های قبل داشتند و حکایت از آسیب هایی جدی در حوزه فرهنگ جامعه دارند.

گزارش تحلیلی از کناره گیری کاندیدایی که می گفت پوششی نیست؛
آراء قالیباف به این 3 دلیل به سبد رئیسی نمی رود

*محمدباقر قالیباف تصمیم گرفت خود را برای بار سوم در برابر آرای عمومی قرار ندهد و پیش از اینکه مقبولیتش در نزد جامعه مورد سنجش قرار گیرد صحنه را ترک کرد. او طی بیانیه ای اعلام کرد از ابراهیم رئيسی حمایت خواهد کرد و از طرفدارانش هم خواسته به تولیت آستان قدس رضوی رای دهند.

انتساب تعطیلی شورایاری تهران به دولت یازدهم دروغی بزرگ است

*ضو شورای اسلامی شهر تهران با اعلام این که شورایاری تهران با مساعدت دولت یازدهم فعال است، گفت: نسبت دادن تعطیلی شورایاری به دولت تدبیر و امید شوخی تلخ سال و دروغی بزرگ است.

غلظت ریزگردها در آبادان 8 برابر حد مجاز

معاون پایش اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به وقوع پدیده گرد و غبار در استان گفت: اکنون غلظت ریزگردها در آبادان به بیش از 8 برابر حد مجاز رسیده است.