26 خرداد 96 - 17:36
کد خبر: 15808


گروه‌هایی به دنبال افزایش املاک خود با نام احیای کارخانجات خوزستان هستند

*نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی گفت: گروه‌هایی با مقاصد خاص به کارخانجات خوزستان چنگ انداخته و به بهانه احیا، آنها را با قیمت‌های ارزانتر خریداری تا املاک خود را افزایش دهند.

همایون یوسفی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان خوزستان اظهار کرد: عدم توجه به اشتغال، تبدیل به منشا بحران برای کشور خواهد شد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه حل مساله اشتغال کار یک قوه و یک دستگاه نیست افزود: باید از تمامی ظرفیت‌های کشور در حل این معضل استفاده شود.

 

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از مجموع جمعیت 80 میلیونی کشور حدود 22 میلیون شاغل وجود دارد، این در حالی است که اگر بخواهیم نرخ بیکاری را کاهش دهیم باید میزان اشتغال به 33 میلیون نفر افزایش پیدا کند.

 

وی تصریح کرد: متاسفانه ما توانایی حفظ مشاغل موجود را نداریم  این در حالی است که می‌بینیم ظاهرا با ایجاد برخی کارخانجات زنجیره‌ای همچون فولاد شغل ایجاد شده بود، اما مشاهده می‌کنیم که این کارخانه‌ها یکی پس از دیگری دچار مشکل می‌شوند.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت عملکرد شرکت‌هایی همچون گروه ملی فولاد ، فولاد اکسین و ... گفت: مشکلاتی که برای این کارخانه‌ها ایجاد شده از جایی آغاز شد که گروه‌هایی با مقاصد معلوم به کارخانجات ما چنگ انداختند و به قصد احیا، آنها را با قیمت‌های ارزان‌تر خریداری کردند تا املاک خود را افزایش دهند.

 

یوسفی در ادامه خاطرنشان کرد: این گروه‌ها چون اهداف‌شان از خرید این کارخانجات برای کمک به اقتصاد نیست و اساسا به فکر منافع مردم نیز نیستند باعث شده بحران ناشی از تعطیلی و خلل در عملکرد کارخانه‌های یاد شده به کف خیابان‌ها کشیده شود و همان‌طور که می‌بینید در سال‌های اخیر مرتب شاهد این هستیم که مردم برای احقاق خود از مدیران این شرکت‌ها در مقابل مجلس و استانداری‌ها به نشانه اعتراض تجمع می‌کنند.

وی گفت: زمانی خوزستان در بخش‌های مختلف اقتصادی از رونق خوبی برخوردار بود و به عنوان یک منطقه استراتژیک در تولید ثروت و ایجاد اشتغال نقش بارزی را در کشور ایفا می‌کرد اما با عدم توجه به این استان می‌بینیم که کل کشور از مشکلات اقتصادی خوزستان تحت تاثیر قرار گرفته است.

یوسفیبا اشاره به لزوم حل اساسی مشکل بیکاری در استان زرخیز خوزستان تصریح کرد: برای حل مشکل اشتغال در استان دو رویکرد اساسی وجود دارد که یکی از آن افزایش مشارکت‌های مردمی و دیگری ارتباط مناسب با بازار جهانی است چرا که ارتباط بیشتر با بازار جهانی می‌تواند بستر مناسبی را برای توسعه صادرات و ایجاد اشتغال و رونق فضای کسب و کار در استان ایجاد کند.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی گفت: اگرچه باتوجه به شرایط موجود کسب و کار در استان افزایش مشارکت مردم کار دشواری است اما با این وجود باید در این زمینه تلاش کنیم.

وی همچنین گفت: ما باید ارتباط سازمان یافته‌ای با جهان برقرار کنیم در غیر این صورت برای رفع مشکلات اشتغال نمی‌توانیم گام‌های موثری برداریم.

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*