8 دي 96 - 21:29
کد خبر: 35669


کارون که روزی قابل کشتیرانی بود به یک گنداب تبدیل شده است

*کارون که روزی قابل کشتیرانی بود به یک گنداب تبدیل شده استنماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: مایه شرم است که مدیران استان رودخانه‌ای قابل کشتیرانی تحویل گرفتند و امروز تنها یک گنداب را تحویل مردم دادند.

علی ساری بعدازظهر امروز در حاشیه حضور در برنامه طرح ملی جنگلانه که باهدف فرهنگ‌سازی مشارکت برای حفظ و احیاء منابع طبیعی در محل پارک جنگلی گمبوعه برگزار شد، اظهار کرد: تنها راه‌حل نجات محیط‌زیست و نجات استان از ریز گردها کاشت نهال و تثبیت خاک است.

 

وی با ابراز تأسف از وضعیت رودخانه کارون، عنوان کرد: مایه شرم است که مدیران استان رودخانه‌ای قابل کشتیرانی تحویل گرفتند و امروز تنها یک گنداب را تحویل مردم دادند.

 

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: گستاخی برخی مسئولان کشوری در اعلام برخی آمارها مبنی بر اضافه بودن آب در استان حاصل دادن آمارهای غلط برخی مسؤولان استان برای حفظ صندلی است.

 

وی افزود: برخی مدیران و مسؤولان در استان برای حفظ صندلی و جایگاه خود در استان از سلامتی و جان مردم هم گذر می‌کنند.

 

 ساری بیان کرد: وزارت‌های مطبوع به دنبال نهال‌کاری جهت کنترل ریزگرد ها هستند درحالی‌که از بزرگ‌ترین پارک جنگلی استان یعنی پارک جنگلی گمبوعه حفاظت نمی‌کنند.

 

وی گفت: درصورتی‌که این رویه و این بی‌توجهی‌ها ادامه داشته باشد بخش گمبوعه در آینده نه‌چندان دور به یک کانون ریزگرد تبدیل می‌شود.

 

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه تنها منبع درآمد مردم منطقه کشاورزی است، عنوان کرد: نمی‌دانم چه دلیلی وجود دارد، بااینکه مجموعه استانداری نیز جهت وصل کانال ML تلاش کرد، اما مدیران سازمان آب برق همچنان زیر بار این کار نمی‌روند.

 

وی افزود: مردم حتی از آنچه حقشان است گذشت کردند اما همچنان به دنبال ملزومات روزمره خود همچون آب هستند.

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*