امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 4 December , 2022
امروز : یکشنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۱ - 11 جماد أول 1444
شناسه خبر : 4905
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تیتر سه, اخبار تیتر یک, تیتر دوم-اسکرول زیر, خوزستان تاریخ انتشار : 02 مارس 2021 - 17:42 |

رایزنی برای تعیین حقوق کارگران در سال ۱۴۰۰ بی‌نتیجه ماند

خوزنامه| امروز اولين نشست رسمي شوراي عالي كار براي تعيين دستمزد ۱۴۰۰ برگزار شد. در اين جلسه بحث تعيين مزد منطقه‌اي براي دستمزد ۱۴۰۰ به دليل آماده نبودن زيرساخت‌ها منتفي شد. در جلسه هفته آينده به بحث تعيين دستمزد ۱۴۰۰ نيز ورود خواهد شد.

 امروز (دوازدهم اسفند) اولين نشست رسمي شوراي عالي كار براي تعيين دستمزد ۱۴۰۰ برگزار شد كه ظاهراً در اين نشست به موضوع عدد و رقم مزد، ورود نشده است.

فرامرز توفيقي (يكي از نمايندگان كارگري دستمزد) در ارتباط با خروجي اين نشست مي‌گويد: در ابتداي نشست گزارش كميته دستمزد خوانده شد و راههاي رسيدن به سبد ۶ ميليون و ۸۹۵ هزار توماني به بحث گذاشته شد. در ادامه بازهم كارفرمايان اصرار به ورود به موضوع مزد منطقه‌اي و صنفي داشتند كه در نهايت كارشناسان مركز پژوهش‌هاي تامين اجتماعي گزارشي از تحقيق در ارتباط با مزد منطقه‌اي ارائه دادند.

وي ادامه داد: براساس اين گزارش زيرساخت‌ها براي ورود به مزد منطقه‌اي و صنوف هنوز فراهم نيست و بنابراين مزد منطقه‌اي براي دستمزد ۱۴۰۰ كاملاً منتفي است. بايد پژوهش‌ها در اين زمينه به سرانجام برسد و زيرساختهاي مورد نياز فراهم شود تا بتوان به اين مقولات ورود كرد. احتمالاً در سالهاي بعدتر به اين موضوعات در مذاكرات مزدي ورود خواهد شد.

به گفته اين نماينده كارگري، جلسه بعدي شوراي عالي كار دوشنبه هفته آينده (هفدهم اسفند) خواهد بود و در آن جلسه، به بحث تعيين دستمزد ۱۴۰۰ ورود خواهد شد.

توفيقي در ادامه گفت: دولتي‌ها اصرار دارند با توجه به نتايج مستدل و قابل قبول كميته دستمزد و با توجه به اينكه زمان چنداني تا پايان سال باقي نمانده، شورايعالي كار هرچه سريعتر به تعيين مزد ۱۴۰۰ ورود كند. اميدواريم شركاي اجتماعي امسال متفاوت از سال گذشته عمل كنند و سبد محاسبه شده در مذاكرات مزدي ۱۴۰۰ مبنا قرار بگيرد.

به گفته وي، در جلسه دوشنبه آينده چانه زني‌هاي جدي برسر موضوع دستمزد آغاز مي‌شود و كارگران تاكيد دارند كه مزد ۱۴۰۰ بايد براساس افزايش هزينه‌هاي زندگي تعيين شود تا بحران معيشتي كارگران تقليل يابد.

نویسنده : سردبیر | منبع خبر : ایلنا
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.